Proč obchodovat na HCM

Elektronické tržiště zdravotní péče HCM je založeno na členském principu a je určeno pro všechny subjekty ze segmentu zdravotnictví. Slouží k uzavírání kontraktů mezi odběrateli (např. zdravotní pojišťovny, odběratelé léčiv a zdravotnického materiálu) a poskytovateli (nemocniční zařízení, ambulantní zařízení, distributoři léčiv a zdravotnického materiálu) zdravotní péče.

Tržiště je rozděleno do tří základních sekcí, kterými jsou sekce Zdravotní služby, sekce Zdravotnický materiál a sekce Léčiva.

Systém funguje na obdobném principu jako například burza. To znamená, že tržiště HCM je centrálním místem, kde se potkává nabídka zdravotních péče s poptávkou a pokud si vzájemně odpovídají i ve svém typu, objemu, ceně a požadované kvalitě dochází k uzavření kontraktu.

Číst dál: Proč obchodovat na HCM

Podmínky členství HCM

Obchodování na tržišti HCM je určeno pouze subjektům, které jsou jeho členy. Členem tržiště HCM se žadatel stává na základě uzavření registrační smlouvy. Člen realizuje své činnosti na tržišti HCM prostřednictvím účastníků, kteří za něj na tržišti HCM obchodují.

Číst dál: Podmínky členství HCM